Taniec – mgr Karolina P.

Swoją przygodę taneczną rozpoczynałam w Działdowie i od najmłodszych lat tańczyłam z zamiłowaniem aż do momentu, kiedy wyfrunęłam w szeroki świat by zdobywać wyższe wykształcenie. Jestem certyfikowanym instruktorem tańca, mgr filologii angielskiej i pedagogiki. Swoją pracę instruktorską rozpoczęłam 7 lat temu na trójmiejskich parkietach pracując z dziećmi w wieku przedszkolnym oraz szkolnym. Tam też rozwijałam dalej swój taneczny warsztat. Aktualnie jestem właścicielkę Mobilnej Szkoły Tańca i prowadzę zajęcia taneczne dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Specjalizuję się zarówno w formach współczesnych jak i nowoczesnych, aczkolwiek otwarta jestem na nowe wyzwania. Moim priorytetem jest nauka przez zabawę, bo wtedy przecież wszystko przychodzi dużo łatwiej. Jestem kreatywna i zawsze pozytywnie nastawiona na każde zadanie i wyzwanie – to samo zaszczepiam u swoich tancerzy.

Integracja sensoryczna i terapia ręki

Integracja sensoryczna to sposób uporządkowania przez mózg informacji, odbieranych przez zmysły (wzroku, słuchu, smaku, węchu, dotyku, propriocepcji, przedsionkowy). Pozwala na celowe działanie, właściwe reakcje organizmu, umożliwia dokonywanie selekcji informacji, odwoływanie do wcześniejszych doświadczeń. Terapia SI prowadzona jest na sali integracji sensorycznej przez terapeutę w przyjaznej atmosferze, poczuciu współuczestnictwa przez ucznia w formie zabawy, podczas której wykorzystuje się bogaty zestaw sprzętów (np. stelaże, podwiesia, różnorodne huśtawki, hamaki, deskorolki, równoważnie, duże poduchy, piłki). Poprzez huśtanie się w hamakach, huśtawkach, balansowanie, zabawy z piłką, toczenie w beczce itp. – układ nerwowy i mózg ucznia uczy się właściwego reagowania na bodźce zewnętrzne i integracji wrażeń płynących z różnych zmysłów. Ćwiczenia i zabawy są konstruowane tak, aby podczas ich wykonywania dziecko samodzielnie mogło zbierać doświadczenia zmysłowe. Zajęcia odbywają się indywidualnie trwają 45 minut.

Zajęcia ruchowe i Aikido – mgr Paweł Z. Sensei (5 dan Aikikai)

Paweł Z. sztukami walki zajmuje się od 1999 r. Naukę aikido rozpoczyna w Olsztynie, pod okiem Shihana Tomasza Krzyżanowskiego (6 dan) – Szefa Instruktora AAI–Polska. Posiada wykształcenie pedagogiczne oraz uprawnienia instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością samoobrona . Zajęcia w Mławie prowadzi nieprzerwalnie od 2002 roku. Ma wieloletnie doświadczenie z pracą z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.

Aikido ze względu na swój charakter zalecane jest dzieciom i młodzieży zarówno jako forma aktywności fizycznej jak i swego rodzaju rehabilitacji ruchowej. Nasz trening pomaga utrzymać dobrą kondycję i sprawność fizyczną dziecka, jednocześnie nie obciążając nadmiernie elementów układu ruchu.

Aikido nie opiera się na zasadach współzawodnictwa. Zajęcia odbywają się w bezpieczny i kontrolowany sposób. Nie propagujemy zachowań agresywnych, skupiamy się na rozwijaniu współpracy w grupie i pokazujemy, że walka nigdy nie jest właściwą drogą do rozwiązania konfliktu. Zajęcia Aikido pomagają nabrać pewności siebie, wiary we własne możliwości i przekonania, że wszystko jest możliwe do osiągnięcia.

 

Język Angielski

Początki…

Od momentu kiedy Przedszkole Bajkowy Dworek stało się przedszkolem językowym, patronat metodyczny nad nauczaniem języka angielskiego sprawują metodycy szkoły językowej British House w Mławie, dbając o wysoki poziom nauczania języka. Na początku koncepcja nauczania języka angielskiego polegała na regularnych, codziennych 20 minutowych zajęciach dla każdej grupy w przedziale wiekowym 2-6 lat. Zajęcia prowadziła lektorka języka angielskiego zatrudniona w szkole językowej British House. Rok szkolny 2017/2018 przyniósł swoistą rewolucję. Został wdrożony program pilotażowy nauczania dwujęzycznego, utrzymując również dotychczasowe codzienne zajęcia języka angielskiego dla każdej grupy. zobacz więcej

Logopeda – mgr Agnieszka J.

Jestem pedagogiem i logopedą. Ukończyłam Państwową Wyższą Szkołę w Ciechanowie, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie oraz podyplomowe studia z edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, szereg kursów doskonalenia zawodowego z zakresu metodyki i terapii, a aktualnie poszerzam swoją wiedzę zawodową kształcąc się w kierunku Integracja Sensoryczna. Od 2013 roku pracuję w przedszkolu Bajkowy Dworek jako nauczyciel wychowania przedszkolnego, a od 2018 r. jako logopeda.
Moim życiowym celem jest praca z dziećmi, która daje mi ogromną satysfakcję i poczucie spełnienia zawodowego. Zawsze staram się ukazać dzieciom świat pełen szacunku i wzajemnej tolerancji. Uważam, że każde dziecko powinno być akceptowane i kochane, dlatego ważne jest dla mnie indywidualne podejście do każdego dziecka, odkrywanie jego możliwości i wspólne pokonywanie słabości.

Religia – mgr Joanna J.

W 2005 r. ukończyła studia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim na wydziale Teologii. W trakcie nauki udzielała się w fundacji „Podaruj dzieciom gwiazdkę” jako wolontariuszka. Bierze czynny udział w corocznych rekolekcjach dla katechetów oraz kursach i szkoleniach, które doskonalą jej warsztat pracy. W 2020 r. ukończyła studia podyplomowe w zakresie Edukacji Wczesnoszkolnej i Przedszkolnej oraz Edukacji i Rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną w Wyższej Szkole Nauk Pedagogicznych w Warszawie. Bardzo lubi pracę z dziećmi. Podczas zajęć dba o ciepłą atmosferę. Ma wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Jest zatrudniona od 2012 r. w naszej placówce.