W Przedszkolu Bajkowy Dworek w piątek dzieci bawiły się w Halloween. Tego dnia przedszkolaki przyszły przebrane za wampiry, duchy, czarownice, kościotrupy lub ukryły twarz za maskami.

Halloween to zwyczaj związany z maskaradą i odnoszący się do święta zmarłych, obchodzony w wielu krajach w wieczór 31 października, czyli przed dniem Wszystkich Świętych. Odniesienia do Halloween są często widoczne w kulturze popularnej, głównie amerykańskiej. Halloween najhuczniej jest obchodzony w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii i Wielkiej Brytanii. Mimo że dzień nie jest świętem urzędowym, cieszy się po święcie Bożego Narodzenia największą popularnością. Święto Halloween w Polsce pojawiło się w latach 90. Głównym symbolem święta jest wydrążona i podświetlona od środka dynia z wyszczerbionymi zębami. Inne popularne motywy to duchy, demony, zombie, wampiry, czarownice, trupie czaszki itp.

W Przedszkolu dzieci uczestniczyły w różnych zabawach związanych z Halloween. Nie zabrakło tańców z balonami, slalomu przeszkód oraz innych zabaw. Zabawa z pewnością była świetną formą relaksu z elementami nauki – w tym m.in., poznawania elementów kultury anglosaskiej. Dzieci uczyły się piosenek w języku angielskim, a następnie śpiewały je przy okazji wspólnych zabaw.