23 kwietnia, z okazji obchodów Dnia Świętego Wojciecha- patrona Mławy, dzieci z grup przedszkolnych Delfinki, Sówki i Wiewiórki odwiedziły siedzibę władz Miasta Mława- Ratusz oraz uczestniczyły w spacerze uliczkami miasta.

Pan Krzysztof Napierski sprawował rolę przewodnika wycieczki oprowadzając dzieci po całym urzędzie, tym samym przybliżając im pracę urzędników i zasady funkcjonowania urzędu.

Na „trasie spaceru” znalazł się min. gabinet Burmistrza Miasta, Sala Ślubów, dziedziniec Ratusza. Dzieci z wielkim zaciekawieniem oglądały miejsce codziennej pracy włodarza miasta.

Największym zainteresowaniem okazały się jednak ciekawe przedmioty, obrazy i zdjęcia znajdujące się w gabinecie. Nie zabrakło sesji zdjęciowej na fotelu burmistrza. Przedszkolaki miały także możliwość spotkania i miłej rozmowy z Zastępcą Burmistrza Panią Janiną Budzichowską
Dla dzieci wizyta w Ratuszu była wyjątkowa i dostarczyła niezapomnianych wrażeń.

Głównym celem działania było uświadomienie dzieciom, że wspólnoty takie jak: rodzina, środowisko lokalne i ojczyzna stanowią wielką wartość. Kształtowanie u dzieci przynależności do społeczności lokalnej i narodowej to jeden z priorytetów wychowawczych naszego przedszkola. Wierzymy, że cele wycieczki zostały zrealizowane i na długo zapiszą się w pamięci najmłodszych mieszkańców Mławy.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress