,,Las w odsłonie 4 pór roku” Sówki i Delfinki

Przygotowały:
Monika Wodowska
Magdalena Kociela

Sprawozdanie z zajęć z zakresu projektu edukacyjnego ,,Las w odsłonie 4 pór roku”

            Dnia 23.11.2018r dzieci z grup 5latków ,,Sówki” oraz ,,Delfinki” ponownie wkroczyły na leśną ścieżkę. W I części zajęć, wraz z nauczycielkami przypomniały sobie o tym, co  to jest las? Z czym się kojarzy?  Jakie tajemnice w sobie kryje? Dzieci kolejno opowiadały swoje skojarzenia oraz wskazywały na poprawne formy zachowania się w lesie. Dowiedziały się także, gdzie można szukać informacji na temat lasu. Poznały jego warstwową budowę oraz odsłuchały dźwięków spotykanych właśnie na tych terenach. II część zajęć uprzyjemniła gra planszowa ,,Leśna dróżka” podczas  której dzieci odgadywały zagadki. Miały okazję zobaczyć na czym polega współpraca w grupie podczas zabawy ,,Mali leśnicy”, gdzie wspólnymi siłami przenosili ,,drzewa” do chronionego lasu. Dobrej zabawy nie było końca!  Forma nauki poprzez zabawę pozwoliła dzieciom otworzyć się na zdobywanie wiedzy w sposób łatwiejszy i przyjemniejszy. To nie koniec leśnych przygód. Kolejne zajęcia tuż tuż, a wraz z nimi nowe, ciekawe doświadczenia.

zobacz więcej

PROJEKT EDUKACYJNY CZTERY PORY ROKU

MIĘDZYODDZIAŁOWY PROJEKT EDUKACYJNY „CZTERY PORY ROKU”

          Nasze przedszkole realizuje treści z zakresu edukacji ekologicznej kształtując u dzieci prawidłowe postawy wobec środowiska.

            Projekt edukacyjny „CZTERY PORY ROKU” będą realizowały dzieci z grupy PINGWINKI, KANGURKI, MISIE – 3 LATKI, prowadzony przez: mgr Joannę Kłos,
mgr Annę Tuchcińską oraz mgr Milenę Nagucką. Zajęcia prowadzone będą w roku
szkolnym 2018/2019.

Przekazanie treści przyrodniczych będzie oparte na doświadczeniu otaczającego ich świata. Jednym ze sposobów będą proste eksperymenty wykonane z dziećmi, jako uzupełnienie codziennej dydaktyki. Czasem będzie to pozwolenie dzieciom na dotyk
i obserwację przedmiotu, czasem zachęcenie do wykonania samodzielnie prostego eksperymentu według wskazówek nauczyciela. Nasze zajęcia podzielimy na cztery bloki dopasowane do pór roku. Dzięki temu dzieci łatwiej będą mogły zrozumieć różne zjawiska, które w danej chwili będą się działy dookoła nich.  Dzieci najlepiej poznają przyrodę poprzez własne działania eksperymentowanie, a samodzielnie odkrywając tajniki przyrody wzmacniają nowe odczucia.

            Celem projektu jest przybliżanie dziecku świata przyrody poprzez obserwację
i badanie środowiska, budowanie więzi emocjonalnej dziecka z otaczającą go przyrodą poprzez podejmowane działania na rzecz środowiska oraz kształtowanie właściwych postaw wobec przyrody.

zobacz więcej