Projekt ,,Bezpieczny przedszkolak”

Program „Bezpieczny przedszkolak”  jest kontynuacją projektu „Bezpieczny i zdrowy przedszkolak”, realizowanego w ubiegłym roku.

Skierowany jest zarówno do dzieci jak i ich rodziców. W każdym przedszkolu bezpieczeństwo dzieci było, jest i będzie najistotniejszą sprawą. Zdrowie, życie i bezpieczeństwo dzieci stanowi wartość o którą troszczą się wspólnie rodzice, nauczyciele a także różnego typu organizacje.

zobacz więcej

Profilaktyka rozwoju mowy dziecka w okresie żłobkowym i przedszkolnym

Wczesny rozwój mowy jest dla dzieci kapitałem, który będzie procentował przez całe życie. Pierwsze lata życia dziecka powinny być okresem dobrej zabawy. Pamiętajmy, że prawidłowy rozwój mowy dziecka jest podstawą kształtowania i rozwoju jego osobowości. Mowa wywiera wpływ na powstawanie i kształtowanie się czynności umysłowych i stanów emocjonalnych, a stany emocjonalne oddziałują na rozwój mowy.  Dzięki rozumieniu poznaje otaczający je świat, a dzięki umiejętności mówienia potrafi  wyrazić swoje spostrzeżenia, pragnienia, uczucia oraz przeżycia.

Projekt ten ma na celu usprawnienie aparatu mowy po przez zabawy i ćwiczenia z dzieckiem. Stymulacje rozwoju mowy pomogą nauczycielowi w porozumiewaniu się z maluchem.

  zobacz więcej